1. října 2016 odpoledne proběhl na náměstí Jana Palacha v Praze 3. ročník festivalu Open Square. Návštěvníci měli na výběr z bohatého programu, který zahrnoval výstavy, přednášky, workshopy, divadla, koncerty, urban walks či debaty s architekty a umělci o podobě centra Prahy. Prohlédnout si mohli i nepřístupné prostory budov Rudolfina, Filozofické fakulty UK a UMPRUM. 

Pořádající instituce

 

  → Workshopy: Od kaligrafie po dílnu mistra houslaře

Přímo na náměstí bude probíhat řada workshopů a dílen. Vyzkoušet si můžete japonskou kaligrafii nebo tradiční korejské hry. Naučíme vás objednat si v japonské či vietnamské restauraci jídlo v daném jazyce. Na tvůrčích dílnách na Filozofické fakultě UK nahlédnete do techniky a psychologie slavných hororových filmových scén. Rodiče s dětmi mohou zavítat do Rudolfina na hudební workshop pod vedením hudebníků České filharmonie nebo navštívit dílnu mistra houslaře. Galerie nabídne výtvarné workshopy.

 

 → Zažijte centrum jinak: Urban Walks, tematický geocaching a uprchlický larp

Projděte se po Praze, jak ji neznáte, a to s odborníky z Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy. V larpu „Cesta za snem“ si na vlastní kůži můžete vyzkoušet, jaké je to být uprchlíkem, a v okolí náměstí Jana Palacha ulovit tematické cache spojené s historií a osobnostmi náměstí.

 

 → Koncerty a divadla       

Jazz, cimbálovka, hudebníci České filharmonie, ale i kapely z Filozofické fakulty UK a konzertvarieté Pražské konzervatoře zaplní náměstí po celé odpoledne.

 

 → Město není váš obývák: S architekty a umělci o centru Prahy

Jak zbavit centrum Prahy aut, hluku a smogu a vrátit ho jeho obyvatelům? Má smysl vystavovat umění ve veřejném prostoru? Debatujte s architekty, odborníky a umělci o Praze a náměstí Jana Palacha.

 

Festival uzavře Dan Bárta & Robert Balzar Trio. 

Videa z prvního ročníku naleznete na YouTube FF UK.

 

 

partner_akce

sejong_logo