1. října 2016 odpoledne proběhl na náměstí Jana Palacha v Praze 3. ročník festivalu Open Square. Návštěvníci měli na výběr z bohatého programu, který zahrnoval výstavy, přednášky, workshopy, divadla, koncerty, urban walks či debaty s architekty a umělci o podobě centra Prahy. Prohlédnout si budou moci i nepřístupné prostory budov Rudolfina, Filozofické fakulty UK a UMPRUM.

 

  → Workshopy: Od kaligrafie po dílnu mistra houslaře

Přímo na náměstí bude probíhat řada workshopů a dílen. Vyzkoušet si můžete japonskou kaligrafii nebo tradiční korejské hry. Naučíme vás objednat si v japonské či vietnamské restauraci jídlo v daném jazyce. Na tvůrčích dílnách na Filozofické fakultě UK nahlédnete do techniky a psychologie slavných hororových filmových scén. Rodiče s dětmi mohou zavítat do Rudolfina na hudební workshop pod vedením hudebníků České filharmonie nebo navštívit dílnu mistra houslaře. Galerie nabídne výtvarné workshopy.

 → Zažijte centrum jinak: Urban Walks, tematický geocaching a uprchlický larp

Projděte se po Praze, jak ji neznáte, a to s odborníky z Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy. V larpu „Cesta za snem“ si na vlastní kůži můžete vyzkoušet, jaké je to být uprchlíkem, a v okolí náměstí Jana Palacha ulovit tematické cache spojené s historií a osobnostmi náměstí.

 → Koncerty a divadla       

Jazz, cimbálovka, hudebníci České filharmonie, ale i kapely z Filozofické fakulty UK a konzertvarieté Pražské konzervatoře zaplní náměstí po celé odpoledne.

 → Město není váš obývák: S architekty a umělci o centru Prahy

Jak zbavit centrum Prahy aut, hluku a smogu a vrátit ho jeho obyvatelům? Má smysl vystavovat umění ve veřejném prostoru? Debatujte s architekty, odborníky a umělci o Praze a náměstí Jana Palacha.

Festival uzavře Dan Bárta & Robert Balzar Trio. 

Videa z prvního ročníku naleznete na YouTube FF UK.

Další informace včetně fotografií naleznete na Faceboovém profilu akce.

 

 

Pro více informací prosím kontaktujte:

Ina Píšová

tisková mluvčí projektu Open Square

+420 777 739 951

ina.pisova@ff.cuni.cz

Partneři akce

partner_akce