UMPRUM

17. listopadu 2

Typ akce: komentovaná prohlídka
Typ akce: výstava

Výstava představuje výběr nejlepších studentských prací vzniklých v letech 2016 a 2017 na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Kurátoři chtějí ukázat, jak různorodé jsou přístupy posluchačů školy a soustřeďují se především na ta díla, která překračují hranice očekávatelného: textil zde slouží jako závěsná stěna pro květiny, město budoucnosti je vystavěno z kombinací tvaru rybářského splávku a volný umělec přepisuje ručně knihy. Přetlakem je tak míněn přetlak kreativity, přetlak bořící strukturu zažitých rámců, ale i přetlak směřující ven mimo chráněný prostor školy. Princip není přítomen jen v samotných pracích, je myšlenkou definující i velkorysý architektonický koncept celé výstavy.

Komentované prohlídky výstavy za účasti kurátorky Johanky Lomové a vystavujících studentů proběhnou od 11:00 a od 16:00.

Výroční výstava Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze probíhá od 26. 4. od 17. 6. 2018, otevřeno úterý 10–20 h, středa–neděle 10–18 h.

kurátoři: Johana Lomová, Roman Vrtiška, Vladimír Žák