Slam Poetry Exhibice

Tak jako rituální totem vprostřed prérie stojí mikrofon zaklesnut ve stojanu uprostřed podia. Napětí by se dalo krájet, šňůra si ani nedovolí sebemíň se pohnout. Vítěz může být jen jeden. A rozhodne o něm porota složená z VÁS, diváků…   Česká filharmonie: Den otevřených dveří 2018

Praha technická

Procházka po technické Praze nabídne účastníkům vhled do zákulisí technického pozadí fungování hlavního města. Účastníci se seznámí s detaily vzniku některých technických památek, s jejich dalším historickým vývojem a jejich dopadem na podobu města a život pražských obyvatel. Provádí PhDr. Kryštof Drnek (Ústav hospodářských a sociálních dějin FF UK). Sraz u infopointu.

Jak vzniká porcelánový hrnek?

Ukázka lití porcelánové hmoty do sádrových forem – to je jen zlomek ze zdlouhavého procesu, kterým musí takový nový designerský produkt z porcelánu projít. Prezentace Markéty Novákové probíhají v časech 12:00–13:00 a 14:00–15:00. Nutná předchozí registrace přes on-line formulář.

Hrnky ze 14. mezinárodního Hrnkového sympozia

Malá přehlídka výsledků 14. mezinárodního hrnkového sympozia v Dubí u Teplic, které se uskutečnilo v červnu loňského roku, konkrétně těch, které získalo darem do svých sbírek Uměleckoprůmyslové museum. Sympozium pořádala již tradičně porcelánka Český porcelán.

Jóga v zahradě večer

Jóga v zahradě ráno

Lektorka Jana Najbrtová následuje linii himalájských mistrů. Vychází z hatha jógy, tantry a védanty stejně tak jako ze znalostí západního lékařství. Učarovalo jí spojení Východu se Západem, studuje proto na obou kontinentech, aby mohla přinést svým klientům zdraví fyzického těla, mysli, sebepoznání i znovunapojení se na své nitro. V případě nepříznivého počasí se akce koná v multifunkčním sále UPM. Večerní cvičení jógy proběhne v čase 17:00–18:00.

PŘETLAK. Kurátorský výběr nejlepších prací studentů UMPRUM, 4NP UPM

Výstava představuje výběr nejlepších studentských prací vzniklých v letech 2016 a 2017 na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Kurátoři chtějí ukázat, jak různorodé jsou přístupy posluchačů školy a soustřeďují se především na ta díla, která překračují hranice očekávatelného: textil zde slouží jako závěsná stěna pro květiny, město budoucnosti je vystavěno z kombinací tvaru rybářského splávku a volný umělec přepisuje ručně knihy. Přetlakem je tak míněn přetlak kreativity,…

Keramický ateliér

V ateliéru si budete moci vyrobit nádoby podobné těm, jaké používali lidé v Americe nebo v Africe. Pokud by vás žádný z připravených zdrojů inspirace nezaujal, můžete si vytvořit jen malou sošku pro radost a vyzkoušet si, jak se hlínou pracuje a že lze vytvořit nádobu i bez pomoci hrnčířského kruhu nebo formy.